Gwiazda reprezentacji Japonii ogłosiła przerwę w karierze reprezentacyjnej

Mocno rozczarowani po swoim meczu ćwierćfinałowym mogą być Japończycy.  Podopieczni trenera Blaina prowadzili z Włochami 2:0. ale to mistrzowie świata odwrócili losy meczu i zagrają o medale. Po spotkaniu w swoich mediach społecznościowych głos zabrał Yūji Nishida. Siatkarz ogłosił podjętą przez siebie decyzję na temat dalszych występów w reprezentacji.  POTRZEBUJE PRZERWY Dla Japończyków porażka z […]

Artykuł Gwiazda reprezentacji Japonii ogłosiła przerwę w karierze reprezentacyjnej pochodzi z serwisu Strefa Siatkówki - Mocny Serwis.

POTRZEBUJE PRZERWY

Dla Japończyków porażka z Włochami była wyjątkowo bolesna. Byli oni bardzo blisko awansu do strefy medalowej, ale to rywale uciekli spod topora. W japońskim obozie nie brakowało łez,  a także pożegnań. Rozbrat z kadrą przypomnijmy ogłosił Kentaro Takahashi. Decyzję odnośnie reprezentacyjnej przyszłości podjęła także inna gwiazda Japonii, Yūji Nishida. Siatkarz ogłosił, że potrzebuje przerwy, ale już zapowiada powrót.

Nishida na swoim koncie ma już dwa medale VNL, brązowy z poprzedniego i srebrny z tego sezonu. Jest także złotym medalistą mistrzostw Azji. Japonia pod wodzą odchodzącego już z zespołu trenera Philippe Blaina zrobiła ogromny skok jakościowy, co było widać mimo porażki także w Paryżu. Faworyzowani Włosi do samego końca musieli drżeć o wygraną. Nishida w tym spotkaniu zdobył 22 punkty.

Bardzo dziękuj wszystkim za wsparcie. Czuję się sfrustrowany tym, że nie udało nam się jako drużynie osiągnąć swoich celów. Ta drużyna była niesamowita, kibice byli niesamowici. Teraz planuję zrobić sobie przerwę od reprezentacji, ale planuję wrócić silniejszy – napisał.