Igor Ciemachowski: Mieliśmy swoje szanse

Igor Ciemachowski i Piotr Groszek to kolejna polska para, która po sobotnim poranku zakończyła rywalizację w VW Beach Pro Tour Futures Warsaw by ORLEN Paliwa. –  Mieliśmy swoje szanse. Trochę breake’ów, fajnie funkcjonowała nam zagrywka i blok. Ale właśnie ta skuteczność w ataku po swoim przyjęciu troszkę nam siadła – powiedział Igor Ciemachowski w pomeczowej rozmowie. Sponsorem tytularnym wydarzenia jest ORLEN Paliwa – lider hurtowej sprzedaży produktów paliwowych.

Duet Igor Ciemachowski i Piotr Groszek rywalizację w VW Beach Pro Tour Futures Warsaw by ORLEN Paliwa rozpoczął w piątek. Ich pierwszymi przeciwnikami byli Anglicy Bialokoz i Batrane. Biało-czerwoni po dwóch setach musieli uznać wyższość przeciwników. Kolejne starcie czekało na nich dopiero w sobotę. W spotkaniu o pozostanie w turnieju rywalizowali z silnymi austriackimi zawodnikami Leitnerem i Pascariucem. Mimo walki do samego końca Polacy nie zdołali wygrać chociaż seta i zakończyli przygodę z turniejem na Plaży Wilanów.

Polska para miała swoje szanse, jednak w momentach, gdy mogła ugryźć rywali, brakowało jej trochę konsekwencji. Głównie w ofensywie. Austriacy kończyli ważne piłki i w kolejnej rundzie trafili na drugi polski duet. Jak się okazało, Maciej Rudol i Michał Korycki również nie zdołali pokonać pary Leitner/Pascariuc.

Dużo nam nie brakowało. W zasadzie oba sety przegrane były przez nas w końcówkach, prawie na przewagi – powiedział Igor Ciemachowski po spotkaniu. – Zabrakło nam trochę skuteczności w side-outcie. Mieliśmy swoje szanse. Trochę breake’ów, fajnie funkcjonowała nam zagrywka i blok, ale właśnie ta skuteczność w ataku po swoim przyjęciu troszkę nam siadła – dodał siatkarz.

Podobnie jak dla wielu innych polskich par turniej rozgrywany w dzielnicy Wilanów jest ostatnim w plażowym sezonie. Mimo przegranej Igor Ciemachowski podziela zdanie innego polskiego zawodnika, Michała Koryckiego odnośnie wilanowskiego turnieju. – Fajne miejsce, fajna pogoda. Faktycznie, jeśli kończyć sezon to w Wilanowie – podkreślił Ciemachowski.

Wiadomo już, że w finałowym dniu VW Beach Pro Tour Futures Warsaw by ORLEN Paliwa nie będzie można oglądać polskich par. Po raz kolejny medale wyjadą z Wilanowa poza granice Polski. Niedzielna rywalizacja medalowa rozpocznie się o godzinie 13:30, kiedy to wystartuje mecz o brąz. Wielki finał wilanowskiego wydarzenia zaplanowano na godzinę 14:30.

Artykuł Igor Ciemachowski: Mieliśmy swoje szanse pochodzi z serwisu Strefa Siatkówki - Mocny Serwis.