World News

Успела генерална проба мушке У20 селекције пред пут на ЕП

Мушка У20 репрезентација Србије са две победе се враћа из Загреба, где је имала генералну пробу пред пут у Пољску на Европско првенство.

За разлику од првог меча, где је много лакше обезбедио победу, против вршњака из Хрватске, наш тим је тек у финишу, са две тројке Илије Милијашевића сломио ривала и дошао до победе. На тај начин, изабраници тренера Ненада Чанка без пораза су завршили припремни период, током кога су одиграли укупно шест утакмица.

Већим делом меча резултат је био изједначен, да би Хрватска у 37. минуту отишла на двоцифрену разлику – 74:64. Јовић је почео, Милијашевић завршио серију којом је наш тим пред последњих пола минута пришао на 74:73.  Били и на 76:75. Када је Хрватска отишла на 80:75, 16 секунди пре краја, деловало је да је утакмица готова, али је Милијашевић са две тројке окренуо ситуацију, поготком пет секунди пре краја донео Србији победу – 80:81

По повратку из Загреба, а до одласка у Пољску на Европско првенство, 11. јула, Орлићи ће тренирати у Београду.

На Европском првенству у Гдињи наш У20 тим је у А групи, са селекцијама Француске, Грчке и Пољске. Према систему такмичења, прва рунда се игра само за расподелу стартних позиција пред плеј-оф. Наша група укршта са Б групом у којој су: Немачка, Израел, Чешка и Италија.

Хрватска У20 – Србија У20 80:81 (16:12, 21:27, 21:16, 22:26)

Хрватска У20: Шаре 12, Богдановић 11, Занки 14, Дундовић 11, Његован 19, Земљић, Томић 2, Клепо, Барт 1, Рајаофера 6, Дубравчић, Зубац 4.
Србија У20: Ђуловић 10, Тасић, Ристић 4, Станковић, Јовић 17, Миленковић 3, Милијашевић 22, Мушицки 1, Николић 4, Шаренац 4, Матовић 8, Малешевић, Милошевић 6.