2024

Новости за 16.05.2024

Sport w INTERIA.PL

Polski bramkarz padł jak rażony. Wiadomo, co się stało

Kapitalnie broniący przeciwko Słowakom Tomas Fucik musiał zjechać z lodu w trzeciej tercji spotkania ze Słowacją. Okazuje się jednak, że nie stało się nic poważnego. - Liczę na niego w kolejnych meczach - podkreśla Robert Kalaber, selekcjoner Polaków.

Gazeta Wyborcza

CPK to szansa, a nie tylko ryzyko. Polemika z Gadomskim

PiS zohydził CPK mówiąc o nim językiem nacjonalistycznym, bo innego nie zna. A opozycja dołożyła swoje, mówiąc językiem partyjniackim, w którym wszystko, co pisowskie jest z definicji złe.

Bułka nie zatrzymał miliarderów. Koniec marzeń o grze w Lidze Mistrzów

W przyszłym sezonie Marcin Bułka nie zagra z OGC Nice w Lidze Mistrzów. Zadecydowała o tym domowa porażka 1-2 z Paris Saint-Germain. Nowo koronowany mistrz Francji już po 23 minutach wyszedł na dwubramkowe prowadzenie. Gospodarze jeszcze przed przerwą strzelili gola kontaktowego, ale na więcej nie było ich stać. Przez ostatni kwadrans grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Melvina Barda.

Tomas Tatar: To wysiłek całej drużyny. WIDEO

Rozmowa z Tomasem Tatarem - reprezentantem Słowacji po meczu z Polską. Hokejowe MŚ Elity w Pradze i Ostrawie trwają od 10 maja. Następnymi rywalami Polaków będą: USA (17 maja, godz. 20:20), Niemcy (18 maja, godz. 16:20), Kazachstan (20 maja, godz. 20:20). Transmisje będzie można oglądać na sportowych antenach Polsatu oraz w Polsat Box Go. Relacje na Sport.Interia.pl.

Kresy.pl

Rodzice uczniów likwidowanej polskiej szkoły na Litwie nie zostali wysłuchani na debacie kandydatów do Europarlamentu

Rodzice uczniów Szkoły Podstawowej im. Andrzeja Stelmachowskiego w Starych Trokach próbowali zainteresować swoją sprawą kandydatów do Parlamentu Europejskiego. Nie oddano im głosu w debacie. Rodzice uczniów szkoły z polskim językiem nauczania, którą władze rejonu trockiego próbują zlikwidować postanowili wykorzystać debatę kandydatów do Parlamentu Europejskiego, jaką we wtorek o godz. 18 zorganizowała w Trokach inicjatywa pozarządowa […]

Читать дальше...

Sport.pl

Co za niespodzianka w Lidze Narodów! Najlepsza drużyna świata na kolanach [WIDEO]

Ogromna niespodzianka na początek żeńskiej Ligi Narodów w siatkówce. Reprezentacja Turcji przegrała z Japonią 2:3 i przerwała serię 16 meczów bez porażki z rzędu. Mistrzynie Europy i liderki rankingu FIVB ostatni raz przegrały z Polską i od tamtej pory grały tie-breaki tylko w najważniejszych momentach.

Najważniejsze artykuły – Google News (com)

Okiem liberała. Dogonimy bogate kraje? To nie takie proste - Gazeta Wyborcza

1. Okiem liberała. Dogonimy bogate kraje? To nie takie proste  Gazeta Wyborcza
  2. Doganiamy Zachód, ale nadal jesteśmy krajem rozwijającym się  Forsal.pl
  3. Polska wciąż goni, ale nie dogania UE  Rzeczpospolita
  4. Polska liderem wzrostu gospodarczego. Zamożniejsza, ale nie wysoko rozwinięta [OPINIA] - GazetaPrawna.pl  GazetaPrawna.pl
  5. Polska potrzebuje odpowiedzialnej polityki, by zmniejszyć lukę rozwojową wobec UE  investmap.pl

Wielki sukces Polaków! Juventus zdobył Puchar Włoch. Milik bohaterem [WIDEO] - Sport.pl

1. Wielki sukces Polaków! Juventus zdobył Puchar Włoch. Milik bohaterem [WIDEO]  Sport.pl
  2. Co za sceny po triumfie Juventusu! Ukochana Milika wbiegła na murawę  Sportowefakty
  3. Istne szaleństwo w finale Pucharu Włoch! Zdecydował jeden gol  Przegląd Sportowy Onet
  4. Wielki triumf Juventusu w Rzymie. Klub Milika i Szczęsnego z trofeum  Interia Sport
  5. Milik chwalony przez Włochów po finale. Heroiczna postawa  TVP SPORT

Sport.pl

Wielki sukces Polaków! Juventus zdobył Puchar Włoch. Milik bohaterem [WIDEO]

Wojciech Szczęsny i Arkadiusz Milik kończą sezon ze zdobytym trofeum. Ich Juventus w wielkim finale Pucharu Włoch na Stadio Olimpico pokonał Atalantę Bergamo 1:0. Polacy tym razem zgodnie rozpoczęli tylko na ławce rezerwowych. Na niespełna 10 minut wszedł z niej jedynie ten drugi. Choć bramki nie zdobył, mocno przyczynił się do końcowego triumfu i został królem strzelców rozgrywek.

Hokej MŚ 2024. Polska - Słowacja. Skrót meczu. WIDEO

Skrót meczu Polska - Słowacja podczas mistrzostw świata w hokeju. Hokejowe MŚ Elity w Pradze i Ostrawie trwają od 10 maja. Następnymi rywalami Polaków będą: USA (17 maja, godz. 20:20), Niemcy (18 maja, godz. 16:20), Kazachstan (20 maja, godz. 20:20). Transmisje będzie można oglądać na sportowych antenach Polsatu oraz w Polsat Box Go. Relacje na Sport.Interia.pl.

Polsatnews.pl (sport)

Niemcy rozbiły Łotwę na MŚ w hokeju

Polscy hokeiści na lodzie przegrali ze Słowacją 0:4 w swoim czwartym meczu i zajmują ostatnie miejsce w tabeli grupy B mistrzostw świata Elity, które rozgrywane są w Czechach. W drugim meczu tej grupy Niemcy gładko pokonały Łotwę 8:1.

SportoweFakty.wp.pl

Puchar dla Juve, korona dla Milika

Dwa chude lata w Juventusie i koniec. Bianconeri podniosą w tym sezonie trofeum, a będzie nim Puchar Włoch. Bohaterem wygranego 1:0 finału z Atalantą był Dusan Vlahović. Najlepszym strzelcem rozgrywek pozostał Arkadiusz Milik.

Sport – Google News (pl)

Nokaut na początku finału Pucharu Włoch. Król Arkadiusz Milik był zmiennikiem - Sportowefakty

1. Nokaut na początku finału Pucharu Włoch. Król Arkadiusz Milik był zmiennikiem  Sportowefakty
  5. Finał Pucharu Włoch: Atalanta - Juventus. Gdzie obejrzeć? Transmisja TV i stream online  polsatsport.pl

Najważniejsze artykuły – Google News (ru)

Juventus z kolejnym tytułem! Catenaccio w pełnej krasie [WIDEO] - Meczyki.pl

1. Juventus z kolejnym tytułem! Catenaccio w pełnej krasie [WIDEO]  Meczyki.pl

Juventus wygrał Puchar Włoch!

Piłkarze Juventusu sięgnęli po Puchar Włoch! W finale pokonali Atalantę 1:0. W 81. minucie na boisku pojawił się Arkadiusz Milik. Oto skrót meczu Atalanta - Juventus.

Sport.pl

Tak wygląda tabela MŚ po niezwykle zaciętej walce Polaków

Porażką 0:4 zakończył się środowy mecz Polski ze Słowacją na mistrzostwach świata elity w hokeju. Biało-Czerwoni wciąż mają na koncie tylko jeden punkt i w zasadzie są już bez szans na wyjście z grupy. Przed Polakami jeszcze spotkania ze Stanami Zjednoczonymi, Niemcami i Kazachstanem.

Danielle Collins - Aryna Sabalenka. Wynik meczu na żywo, relacje live. Półfinał turnieju WTA 1000 w Rzymie

Aryna Sabalenka miała już ciężkie chwile w Rzymie, ale poradziła sobie z nimi, natomiast w ćwierćfinale pokazała już wysoką dyspozycję i pewnie pokonała Jelenę Ostapenko. Białorusinka zmierzy się teraz z Danielle Collins. Obie tenisistki kilkanaście dni temu stoczyły pasjonujący bój na turnieju w Madrycie. Wówczas Sabalenka wygrała w trzech setach. Jak będzie tym razem? Zapraszamy na relację na żywo.