World News in Polish

Komisja Ligi ukarała Lecha

...

The post Komisja Ligi ukarała Lecha first appeared on KKSLECH.com.

Komisja Ligi Ekstraklasy SA podjęła decyzję dotyczącą przerwania ostatniego meczu Lecha Poznań z Legią Warszawa. Tym razem kara dla Kolejorza nie jest surowa.

O karze dla Lecha Poznań poinformował Dawid Dobrasz z Meczyków. Klub został ukarany grzywną w wysokości 80 tysięcy złotych, a prócz tego kibice Kolejorza nie będą mogli zorganizować jednego wyjazdu na mecz z Legią Warszawa.

Warto przypomnieć, że po 75 minucie ostatniego meczu Lecha Poznań z Legią Warszawa (1:2) wiele rac wylądowało na murawie i to w momencie ofensywnej akcji Kolejorza. Sędzia Szymon Marciniak na chwilę przerwał spotkanie. Po wygaśnięciu rac służby uprzątnęły je z murawy, na której zostały tylko białe plamy.

Kara 80 tysięcy złotych + zakaz organizacji wyjazdu na jeden mecz do stolicy nie jest surowa. Dawniej za tego typu przewinienia zamykano II trybunę, a nawet cały stadion. Żadnej kary na Lecha Poznań nie nałożył dotąd wojewoda wielkopolski, Agata Sobczyk.

null

Kolejorz do końca sezonu 2023/2024 rozegra u siebie jeszcze tylko jedno spotkanie. W sobotę, 25 maja o 17:30 podejmie przy Bułgarskiej zespół Korony Kielce, która przed 34. kolejką Ekstraklasy może być już zdegradowana do I-ligi. Liczba uprawnionych kibiców do wejścia na trybuny przekroczyła już 20 tysięcy ludzi.

Nasz klub sezon 2023/2024 może zakończyć z rekordową średnią widzów przekraczającą 25 tysięcy kibiców na mecz. To oznaczałoby, że w kończącym się sezonie obiekt przy Bułgarskiej regularnie zapełniał się w ponad połowie.