World News in Serbian

Тројица српских репрезентативаца на Фајнал фору Евролиге

Тројица српских репрезентативаца, сребрни са Светског првенства из Маниле, Марко Гудурић са Фенербахчеом и Никола Милутинов и Филип Петрушев са Олимпијакосом, пласирали су се на Фајнал фор Евролиге.

Фенербахче је у четвртфиналној серији у мајсторици као гост савладао Монако после велике драме са 80:79 и укупно славио са 3:2, а истим резултатом у серији победио је и Олимпијакос, који је у петој утакмици савладао Барселону као гост 63:59.

Гудурић је у трећем тријумфу против Монака за 28 минута убацио десет поена (3-2 шут за два поена, 2-2 шут за три поена), уз по три скока и асистенције и две изгубљене лопте.

Милутинов је у великој победи против Барселоне за 25 минута убацио десет поена (4-2 за један поен, 5-4 за два поена), уз десет скокова, две асистенције, по једну украдену и изгубљену лопту и једну блокаду.

Петрушев је за 19 минута забележио пет поена (4-3 за један поен, 4-1 за два поена), уз три скока и три изгубљене лопте.

На Фајнал фору Евролиге у Берлину, од 24. до 26. маја, у полуфиналу ће се састати Реал Мадрид и Олимпијакос, односно Панатинаикос и Фенербахче.