Мостовой рақиблар кучайганини айтди — энди савдо марказлари эмас
Футболчи сифатида танилган Александр Мостовой Россия ва Мали терма жамоалари ўртасида март ойида бўлиб ўтиши мумкин бўлган ўртоқлик учрашуви ҳақида фикр билдирди. Бу ҳақда euro-football.ru хабар беради.
Россия футбол иттифоқи ҳозирча Мали билан ўйинни расман эълон қилмаган, бироқ Мали футбол федерацияси вакиллари келишув борлигини айтиб ўтган. Маълумотларга кўра, баҳс Краснодарда 27-март, жума куни ўтказилиши кутилмоқда.
Мостовойнинг таъкидлашича, рақиблар даражаси сезиларли ошган: аввал Нигерия, Перу, Чили билан ўйналган, энди эса Мали. У ҳозирча якуний хулоса қилиш эрта эканини, асосий масала — таркибга қайси етакчи футболчилар келишида эканини қўшимча қилди. Шунингдек, у “энди савдо марказлари билан эмас, жиддийроқ рақиблар билан ўйнаяпмиз”, дея фикрини билдириб ўтди.
Россия терма жамоасининг сўнгги йиғини ноябрда бўлиб ўтганди: Валерий Карпин бошчилигидаги жамоа Перу билан 1:1 ҳисобида дуранг ўйнаб, Чилига 0:2 ҳисобида имкониятни бой берган. Санкциялар сабаб россияликлар расмий халқаро турнирларда иштирок этмаяпти.