Июнь
2024

Новости за 10.06.2024

Sport w INTERIA.PL

Nieśmiertelna Anita Włodarczyk, aż Włosi ucichli. Kapitalny powrót wielkiej mistrzyni

Czternaście lat temu w Barcelonie Anita Włodarczyk po raz pierwszy w karierze stanęła na podium w mistrzostwach Europy, w Barcelonie sięgnęła po brązowy medal. A później, gdy walczyła o triumf na Starym Kontynencie, zawsze była najlepsza, cztery razy z rzędu. Z rywalizacji w Monachium wyeliminowała ją kontuzja, teraz w Rzymie wróciła. I to jak - blisko 39-letnia Polka została wicemistrzynią Europy! Lepsza od niej tylko Włoszka Sara Fantini.

Sport.pl

Magia, magia, po prostu magia! Kosmiczny gol Zalewskiego na wagę zwycięstwa [WIDEO]

Reprezentacja Polski wygrała 2:1 z Turcją po golach Karola Świderskiego i Nicoli Zalewskiego. Chociaż Turcy naciskali w drugiej połowie, to piłkarze Michała Probierza pokazali także walkę do końca i właśnie w 90. minucie piękną akcją popisał się piłkarz AS Romy. Tym samym reprezentacja Polski zaliczyła komplet zwycięstw w meczach towarzyskich przed Euro 2024 i pozostaje niepokonana za kadencji Probierza.

SportoweFakty.wp.pl

Włodarczyk z medalem ME!

Mimo problemów z kontuzjami i przeciwnościami Anita Włodarczyk wróciła do czołówki! Rekordzistka świata wypełniła swój cel i wywalczyła srebrny medal mistrzostw Europy. W finale rzutu młotem rywalizowały jeszcze Malwina Kopron i Katarzyna Furmanek.

Sport.fr

Championnats d’Europe : Miellet – Bedrani, doublé français sur 3000 m steeple !

Doublé français sur le 3000 m steeple. Alexis Miellet est devenu champion d’Europe ce lundi soir en réalisant son nouveau record personnel (8’14 »01). Il a devancé son compatriote Djilali Bedrani (8’14 »36), qui s’empare de l’argent. A noter que Nicolas-Marie Daru a terminé la course en 6e position (8’19 »42).

Sports - Google News (uk)

UN Security Council passes Gaza ceasefire resolution - Al Jazeera English

1. UN Security Council passes Gaza ceasefire resolution  Al Jazeera English
  2. UN Security Council backs US Israel-Gaza ceasefire plan  BBC
  3. Israel-Gaza war live: Hamas’ statement it accepts UN ceasefire resolution is ‘hopeful sign’, Blinken says  The Guardian
  4. Live updates: Israel-Hamas war, deadly Israeli hostage rescue, Gantz quits government  CNN International
  5. Israel’s war on Gaza live: Official says Hamas accepts ceasefire resolution  Al Jazeera English

Wspaniały rajd Zalewskiego. Cudowny gol na wagę wygranej z Turcją [WIDEO]

Reprezentacja Polski w drugim i ostatnim meczu towarzyskim przed mistrzostwami Europy w Niemczech mierzyła się z Turkami. Trudno było przed meczem wytypować faworyta tego starcia, bo nikt nie miał pojęcia, na jakie zestawienia zdecydują się obaj selekcjonerzy. Po naszej stronie był to najmocniejszy skład, a w Turcji brakowało Ardy Gulera. Polacy prowadzili 1:0 do przerwy, ale w 77. minucie Turcy odrobili straty. W 90. minucie na gola rywali odpowiedział znakomitym rajdem Nicola Zalewski, który strzelił pięknego gola na 2:1. Читать дальше...

Sport.pl

Dramat Roberta Lewandowskiego! Czy pojedzie na Euro?

Reprezentacja Polski wygrała z Turcją 2:1 w ostatnim meczu towarzyskim przed rozpoczęciem Euro 2024. w specjalnym studiu Sport.pl ekstra omówimy występ drużyny Michała Probierza. Gościem Konrada Fersztera będzie były trener m.in. Wisły Kraków i Widzewa Łódź, Marcin Broniszewski. W trakcie programu połączymy się też z Dominikiem Wardzichowskim, który jest już w Hanowerze.